Itali, një shqiptar fiton 100 mijë euro, gjen rezultatin e 15 ndeshjeve

ITALI – Një emigrant shqiptar që jeton në Italia ka arritur të fitojë 102 827 euro pasi ka gjetur rezultatin e 15 ndeshjeve në futboll.

Shqiptari me fat kishte vënë bast 100 euro dhe falë fitores edhe të Interit përballë Fiorentinës, ai është bërë i pasur. Por basti i tij nuk ishte për fitoren e Interit por që shënohen tre apo më shumë gola. 

Dy pronarët e agjencisë ku shqiptari ka vënë skedinën, Luca Pennese dhe Marcus Pomponius, thanë se ai kishte bërë të ditur se nëse fitonte do të blinte shtëpi në Shqipëri.

“Kur ai vuri bastin, e bëri të qartë se ishte fitues do të blinte një shtëpi në vendin e tij”, tregojnë ata. Gjithashtu ata tregojnë se ka pasur edhe momente delikate pasi Mançester Siti dhe Verona, kanë fituar në minutat e fundit të takimit, gjë e cila bëri fitues shqiptarin.

“Mbase jo më e madhja, por kjo fitore është padyshim një nga më të mëdhatë që janë fituar ndonjëherë”, tregojnë dy pronarët e agjencisë së basteve.

Shekulli Online

Advertisements
Ky zë u postua te I pakategorizuar. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s