Arrestohet producenti i filmit anti-Islam

Arrestohet producenti i filmit anti-IslamNakoula Basseley Nakoula, kristiani kopt me origjinë egjiptiane që jeton në Los Angeles, dhe pohon që është një nga producentët e filmit anti-islam, është arrestuar. 

Seanca që do të përcaktojë statusin e lirimit të tij është vendosut për të enjten e ardhshme. Nokula, 55-vjeç, ishte në liri me kusht pas një dënimi për mashtrim.   

Filmi “Pafajësia e muslimanëve” kishte shkaktuar shumë zemërim dhe protesta në mbarë botën.

Protestat e dhunshme u përshkallëzuan duke marrë tjetër formë, teksa u sulmuan ambasadat amerikane, si vendi ku ishte prodhuar filmi, në disa shtete të botës. Nga sulmet mbeti i vrarë ambasadori amerikan në Libi, Kristofer Stevens ndërsa që nga fillimi i këtyre protestave të dhunshme kanë mbetur të vdekur rreth 50 persona. 

Advertisements
Ky zë u postua te I pakategorizuar. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s