Meksika mund Brazilin 2-0

Meksika ka mundur Brazilin me dy gola të Giovani Dos Santos dhe Javier Hernandez (me 11-metërsh) në një ndeshje miqësore të zhvilluar në Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. 

Brazili nuk mundi dot të dilte në lojën e tij përballë një Meksike që luajti shumë mirë në kundërsulm dhe që diti të markonte po kaq mirë Neymar.

Përveç shijes që i la humbja dhe loja jo në nivel, brazilianët dolën të shqetësuar nga kjo ndeshje edhe për shkak të dëmtimit të kapitenit Thiago Silva, i cili u zëvendësua në pjesën e dytë.

Brazili do të vazhdojë në SHBA përgatitjet e tij në kuadër të Olimpiadës dhe botërorit të vitit 2014. Më 9 qershor do të luajë një tjetër miqësore ndaj Argjentinës në Nju Xhersi.

T.CH.

Advertisements
Ky zë u postua te SPORT. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s