TE DUA SIC JE (KENGE)

E leviz trupin porsi ngjale, me levizjet latine

dhe veshja jote jep lezet, ouuuuuu sa fine

ne piste po kercen, ti me zgjon cdo hormon

Trupin tim eksiton,  i shperthen eksplozion

E prane teje me con,  me arome me terbon

Embelsine, brilantine,  gjithcka me tregon

pra je engjëll, e mire,  ti je vajza me e mire

Une per ty bej gjithcka,  plotsoj cdo deshire

E ne kete mbremje te vecante,  trupi jot po shkelqen

Gjithashtu dhe looku jot,  atmosferen po e nxen

jemi bashke une e ti,  ne jeten time je vec ti

Te dua shume o shpirtin im,  ty sa te dua ti e di

jeta ime eshte per ty,  per ty, une jetoj

trupin tend, ne cdo ane,  dua ta puth ledhatoj

ku natyra jote, superiore,  ska pike kritike

Ouuuuu, sa e embel,  je gjithmone fantastike

Trupin bukur e lëviz,  ouuuuuu je nje miss

hormonet mi ngacmon,   ndoshta bluzen ma gris

vetem ti nga buzet e tua,  ti me jep vec nje kiss

nga e para jeten time   dhe nje here ta rinis

dhe nje here do rinis jeten, o zemer vec per ty

horizontin bashke e gjetem,  une e ti, jemi te dy

dhe tani ti je prane meje, realitet jo fantazi

ti zotron brishtesi,  embelsi, xhelozi,

E me pelqen tipi jot,  te jetoj ne kte bote

je prane meje cdo dite, sa e bukur je bere sot

fantastike, tipike,  per mua e vetmja mike

pra je ylli qe ndricon,  natyren time, unike

je e bukur e zgjuar,  plot me ngjyra pikante

ti je plot gjalleri, je komplet ekstravagante

me  flake me  rrethon,  ti me djeg me shkrifton

dashurine ne kte bote,  ti me mua e perjeton

Dhe vazhdoj dashuroj,  vajzen me te mire ne bote

Me riktheve ne jete,  me ngrohe shpirtin e ftohte

Te mos mendoj per asgje,  dua te jesh sa me prane

te ndjej aromen tende,  te degjoj te emblat fjale

e  kur me thua te dua,te dua,  je vec ti per mua

dhe me thua ti mua, kur thua,  zemer sa te dua

me ty rija e flija, e pija,  zemer jemi vetedija

ne kte bote jemi te dy,  ku jeton dhe fantazia

pra une kur lutem e lutem,  ne te vertete per dicka

falenderoj zotin per ty, ne krahet e mia te la

kete krijese kryeveper,  e mire e bukur ne perfeksion

pra ti gjithcka po me dhuron, shikimi jot po me sundon

energji, me jep ti,  kur te shikoj dhe te degjoj

me afrohesh me ngadale,  vec per ty thua jetoj

do jem me ty pergjithmone,  sikur dhe jeta te na ndaje

do jem me ty shpirti im,  ne zemren time do te mbaj.

Mariglen Gjika

Advertisements
Ky zë u postua te MUZIKE. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s